Wiadomości - Aktualności

Smaki Gminy Stopnica - Koło gospodyń "Kucharzanki"

Dodał: Patryk Data: 2020-02-08 20:32:36 (czytane: 533)

"Smaki Gminy Stopnica" - pod tym tytułem będziemy zamieszczać artykuły, w których będziemy chwalić się talentami Pań z naszej gminy.

Pierwszy artykuł dotyczy gospodyń tworzących Koło Gospodyń "Kucharzanki" z Kuchar. Panie prężnie działają w swojej wsi, aktywizują i integrują mieszkańców, przez organizację pikników, zabaw dla dzieci, imprez okolicznościowych. Chętne współpracują z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy, uczestniczą w konkursach, kiermaszach, różnych akcjach.
Dzisiaj kuchareczki z Kuchar, pochwalą się jednym ze swoich specjałów, mianowicie "Kolorowymi gruszkami". Do przygotowania gruszek potrzebujemy: gruszki, kurkumę, sok z buraków czerwonych, szpinak, kakao, margarynę, anyż, cukier, 1 żółtko, dobry humor, chęć do pracy! Oczywiście nie zdradzamy dokładnego przepisu, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, to prosimy o kontakt z przewodniczą Koła, za pośrednictwem Dyrektor MCK w Stopnicy. Gruszki po pierwsze bardzo ładnie wyglądają, a po drugie wybornie smakują. Nasze sympatyczne "Kucharzanki" znają takich wspaniałych przepisów mnóstwo. Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy.

Zdjęć w galerii: 31
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Turniej tenisa stołowego w Kucharach

Piąta edycja Turnieju Tenisa Stołowego rozpoczęta. ...