Wiadomości - Aktualności

Elektroniczny system Libra NET już w naszej Bibliotece

Dodał: Patryk Data: 2020-07-29 09:33:00 (czytane: 311)

Z dniem 28 lipca 2020 roku Biblioteka w Stopnicy rozpoczęła proces wdrażania programu informatycznego przeznaczonego dla bibliotek publicznych LIBRA NET.

Libra NET umożliwia bardzo łatwe wystawianie zbiorów na "zewnątrz" do przeglądania i wypożyczania książek. Katalog internetowy (OPAC) jest udostępniany czytelnikom automatycznie od pierwszego dnia uruchomienia systemu (bez potrzeby instalacji).

Czytelnicy otrzymują:

·         Intuicyjne wyszukiwanie zbiorów (z opcją podpowiedzi podczas wpisywania tekstu).

·         Zawężanie listy z wynikami za pomocą doskonale znanego czytelnikom mechanizmu filtrów.

·         Możliwość rezerwacji zasobów biblioteki o każdej porze z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon komórkowy).

·         Podgląd aktualnych zestawień bibliograficznych tworzonych przez bibliotekarza, takich jak nowości czy zestawienia tematyczne.

·         Możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o pozycjach zarezerwowanych (termin odbioru), wypożyczonych (możliwość prolongaty) i przetrzymywanych.

Proces tworzenia konta:

Nowy Czytelnik Online, aby się zalogować, musi się najpierw zarejestrować. W tym celu niezbędny jest utworzony przez bibliotekarza „Kod aktywujący konta w katalogu online (OPAC)”. W momencie rejestracji czytelnik musi wpisać login, hasło (min. 8 znaków, w tym: duża litera i cyfra) oraz kod aktywujący konto. KOD AKTYWACYJNY można uzyskać osobiście u Bibliotekarza, po potwierdzeniu danych osobowych.

Po dokonaniu rejestracji czytelnik może się od razu zalogować, wpisując login z rejestracji i hasło w formularzu logowania. Poprawnie założone konto daje nam możliwość korzystania z katalogu, sprawdzając czy biblioteka w Stopnicy posiada daną książkę oraz możliwość jej rezerwacji.

 

LINK do naszego Zbioru Książek:

https://m6109.lib.mol.pl/

 

Informacji telefonicznie nie udzielamy.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na odległość

DO ODWOŁANIA NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE SĄ UDZIELANE ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ...