Wiadomości - Aktualności

I Zajęcia w ramach Akademii Seniora w Stopnicy

Dodał: Patryk Data: 2022-01-17 11:35:25 (czytane: 221)

15 stycznia 2022 roku, w MCK w Stopnicy, odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Akademii Seniora.

Dzień był wypełniony różnorodnymi zajęciami. Pierwszy wykład dotyczył życia Króla Kazimierza Wielkiego. Poprowadziła go Pani Anna Sadłocha - wieloletnia pedagog, nauczycielka historii i WOS, animatorka kultury. Panie z uwagą słuchały ciekawostek na temat życia króla,  szczególnie tych, o których mówi się niewiele. Po wykładzie słuchaczki uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Nauczyły się układów tańca NEV YORK. Zajęcia poprowadziła Pani Ewa Tarczyńska- pedagog, animatorka kultury,  edukatorka, instruktorka tańca,  specjalistka w dziedzinie andragogiki. Po obiedzie,  przyszedł czas na zajęcia umuzykalniające. Słuchaczki ćwiczyły oddech, emisję głosu, piękne śpiewały piosenki z repertuaru różnych wokalistów. Zajęcia poprowadziła Pani Anita Brudek-pedagog z wieloletnim doświadczeniem,  animatorka kultury, muzyk i wokalistka. A na koniec, uczestniczki zajęć zgłębiły wiedzę na temat ziół i ziołolecznictwa. Były też zajęcia praktyczne - mianowicie parzenie zdrowych i aromatycznych herbatek. Zajęcia poprowadziła Pani Małgorzata Nega - menadżer zdrowia,  specjalistka w dziedzinie ziołolecznictwa i malarka.
Po zajęciach słuchaczki Akademii wylosowały tematy prac dyplomowych,  które będą musiały opracować i oddać do oceny w maju.

Zdjęć w galerii: 11
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy ponownie w następnym sezonie zimowym

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne osprzęt lodowiska nie będzie mógł utrzymywać tafli lodu w odpowiednim stanie technicznym....