Wiadomości - Aktualności

Obchody 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Galeria zdjęć

Dodał: Patryk Data: 2018-05-08 13:22:42 (czytane: 1594)

3 maja 2018 roku, społeczność Miasta i Gminy Stopnica obchodziła 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę, odprawioną w Kościele pw. św. App. Piotra i Pawła.

Po mszy Poczty Sztandarowe, Władze oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Stopnica udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, Burmistrz Pan Ryszard Zych, ks. Stanisław Dadej Honorowy Obywatel Stopnicy, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Danuta Szczepanik złożyli wiązankę kwiatów. Następnie Gospodarz Miasta i Gminy Stopnica powitał zebranych na uroczystości i powiedział "Siłę naszego narodu, a w nim Miasta i Gminy Stopnica - naszej małej ojczyzny, musimy budować w oparciu o zgodę i jedność. Powinniśmy szukać tego co nas łączy, mieć na uwadze to, że wspólnotą zagwarantujemy sobie bezpieczną przyszłość i dalszy, piękny rozwój, o który dba nasz samorząd i wszyscy mieszkańcy,co świadczy o tym, że ziemia stopnica jest nam najdroższa i najukochańsza".
Następnie wszyscy zebrani na uroczystości obejrzeli piękny program artystyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Akademia stopnickiego przedszkolaka", uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stopnicy i Chóru Cantores Stopnicensis.

Zdjęć w galerii: 14
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 708 rocznicy urodzin Króla Kazimierza Wielkiego - Galeria Zdjęć

29 kwietnia 2018 roku, w zamku Kazimierzowskim w Stopnicy, obchodziliśmy 708 Rocznicę Urodzin Króla Kazimierza Wielkiego....