Wiadomości - Aktualności

Obchody 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Fotorelacja

Dodał: Patryk Data: 2022-05-04 08:26:23 (czytane: 270)

Obchody 231. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Stopnicy.

Obchody rozpoczęły  się jak co roku, Mszą Świętą za Ojczyznę, odprawioną w kościele parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stopnicy. Po Mszy Poczty Sztandarowe, władze oraz mieszkańcy Maista i Gminy przeszli przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, żeby uczestniczyć w dalszej części obchodów. Na początku wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Narodowy. Kwiaty w imieniu Samorządu Gminy i mieszkańców złożyli: ks. Janusz Rydzek Proboszcz Parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stopnicy, Przewodniczący Rady Miejskiej Stopnicy Pan Krzysztof Tułak, Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych. Kwiaty przed pomnikiem złożyła również delegacja w imieniu Ministra Michała Cieślaka.

Po złożeniu kwiatów, głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, który podziękował tak licznie zgromadzonej lokalnej społeczności, za obecność i  życzył zebranym przede wszystkim zdrowia oraz  spokoju, tak bardzo potrzebnego, w dzisiejszych, trudnych czasach. Po części oficjalnej, wysłuchano programu artystycznego w wykonaniu uczennic i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy oraz muzyka z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy.

Zdjęć w galerii: 36
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 712 rocznicy urodzin Króla Kazimierza Wielkiego - Galeria Zdjęć

W stopnickim zamku mieliśmy dzisiaj wspaniałą uroczystość. Obchodziliśmy 712 Rocznicę Urodzin Króla Kazimierza Wielkiego. Było dużo...