Wiadomości - Aktualności

Obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Fotorealacja

Dodał: Patryk Data: 2024-05-06 10:17:49 (czytane: 268)

Obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Stopnicy, w dniu 3 maja 2024roku, rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w Kościele Parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stopnicy przez proboszcza parafii księdza Janusza Rydzka.

Po mszy, delegacje z Pocztami Sztandarowymi: Zastępów OSP w Stopnicy, Smogorzowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy, władz i mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica, udały się przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wszyscy obecni odśpiewali Hymn Narodowy zaintonowany przez Chór Cantores Stopnicensis. Następnie Proboszcz parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stopnicy ks. Janusz Rydzek, Burmistrz Miasta i Gminy Pan Ryszard Zych, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Danuta Szczepanik złożyli wiązankę kwiatów. Po złożeniu kwiatów wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza, który podziękował uczestnikom uroczystości za liczną obecność, kultywowanie tradycji patriotycznych w naszej gminie, co jest wyrazem szacunku dla Ojczyzny Polski i naszej lokalnej Ojczyzny - Ziemi Stopnickiej. Po odprowadzeniu Pocztów Sztandarowych, wysłuchaliśmy pięknego i bardzo wzruszającego programu artystycznego w wykonaniu: Uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy, Dziecięcej Grupy Wokalnej, Młodzieżowej Grupy Saksofonistów z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy, pod kierunkiem Pań: Anity Brudek, Urszuli Stańczak, Agnieszki Kwiecień i Pana Szymona Tarki.

Na koniec uroczystości, wszystkie dzieci, które przygotowały program artystyczny, otrzymały patriotyczne upominki, przekazane przez Burmistrza i Radę Miejską Stopnicy.

Wszystkim obecnym mieszkańcom Miasta i Gminy Stopnica serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznych obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zdjęć w galerii: 44

Zobacz także

Wystwawa prac artystycznych Emilii Sękiewicz

Dodane: 2024-06-20 14:11 - czytane (13)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór na stanowisko Ratownika Wodnego na basenie w Stopnicy

Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy ogłasza nabór na stanowisko Ratownika wodnego !...