Wiadomości - Aktualności

Obchody 709 rocznicy urodzin Króla Kazimierza Wielkiego - Galeria Zdjęć

Dodał: Patryk Data: 2019-04-29 13:27:02 (czytane: 964)

28 kwietnia 2019 roku, w Zamku Kazimierzowskim w Stopnicy, odbyły się, po raz kolejny, obchody Rocznicy Urodzin Króla Kazimierza Wielkiego.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, a mianowicie: koncert fortepianowy Piotra Nowickiego słuchacza Ogniska Muzycznego, którego przygotował Pan M. Maliga. Występ wokalny Dziecięcej Grupy Wokalnej "Stopnickie słowiki" pod kierunkiem Pani A. Brudek, przedstawienie teatralne pt. "Król Kazimierz gościem" w wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej z Zespołu-Szkolno Przedszkolnego w Stopnicy pod kierunkiem Pań Bożeny Saneckiej i Anny Łukasiewicz. Przybyli goście wzięli udział w konkursie wiedzy o Królu Kazimierzu Wielkim i Stopnicy. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pn. "Portret Króla Kazimierza Wielkiego", zorganizowany przez Panią E. Maliga, w którym I miejsce zajęła Anna Góra, II miejsce zajęła Magdalena Sanecka, a wyróżnienie otrzymała Monika Pietrusik. Rozstrzygnięto również konkurs kulinarny na "Deser królewski", w którym I miejsce i tytuł Mistrza Kuchni Średniowiecznej zdobyły Panie z Koła Gospodyń w Klępiu Dolnym, II miejsce zdobyła Pani Magdalena Adamczyk ze Smogorzowa, a III miejsce zdobyła Pani Genowefa Marzec ze Smogorzowa. Ponadto do dyspozycji przybyłych gości były stanowiska warsztatowe, na których instruktorki z Osady Średniowiecznej w Słupi, współpracujące z Agencją Artystyczną Moc-Art opowiadały o ginących zawodach takich jak: tkactwo, garncarstwo, zielarstwo. Na placu przed zamkiem można było skorzystać z atrakcji kapsuły multimedialnej, którą udostępniła nam LOT "Moc Ponidzia" z Buska-Zdroju. W organizację tegorocznych obchodów włączyli się Pan Ryszard Zych Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Bank Spółdzielczy w Stopnicy na czele z Panią Prezes Bogumiłą Lelas, Firma Champion Sport na czele z Panem Marcinem Łuszczem, Pan Józef Podsiadło sekretarz Miasta i Gminy Stopnica, Pan Tomasz Chmielarski dyrektor MGBP w Stopnicy, Pani Wioletta Ciećko Dyrektor MCK w Stopnicy. Dzięki tym osobom, mieliśmy piękne nagrody rzeczowe dla laureatów konkursów, które przyniosły im wiele radości. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, ofiarodawcom za wkład w organizację uroczystości. Wszystkim artystom i ich opiekunom dziękujemy za uświetnienie obchodów swoimi występami. Z wyrazami szacunku Organizatorzy.

Zdjęć w galerii: 86
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz, Rada Miejska Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica w dniu 3 maja 2019 roku na 228 Obchody Rocznicy Uchwalenia...