Wiadomości - Aktualności

Obchody Rocznicy 228 Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Galeria Zdjęć

Dodał: Patryk Data: 2019-05-06 10:07:18 (czytane: 949)

3 Maja 2019 roku, społeczność Miasta i Gminy Stopnica świętowała 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji z 3 Maja 1791 roku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą za Ojczyznę, którą odprawił ks. Janusz Rydzek Proboszcz parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Stopnicy. Po mszy świętej Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, w asyście Pocztów Sztandarowych Szkół i Organizacji przywitał wszystkich mieszkańców, podziękował za liczną obecność i wyraził szacunek, dla tych, którzy swoją obecnością podczas obchodów świąt narodowych, okazują szacunek ojczyźnie. Następnie wszyscy wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy pod kierunkiem Pani Wioletty Malec oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi. Po programie artystycznym Pan Krzysztof Tułak Przewodniczący Rady Miejskiej w Stopnicy, Pan Ryszard Zych Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Pan Mirosław Rajtar wiceburmistrz Miasta i Gminy Stopnica wraz z mieszkańcami przemaszerowali do parku, by tu, przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyć kwiaty i zapalić znicze. 

Zdjęć w galerii: 37
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Projekcja Opery Moniuszki pt. "Halka"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zapraszają na projekcję filmową Opery Moniuszki...