Wiadomości - Aktualności

Wernisaż prac malarskich uczestniczek zajęć rysunku i malarstwa, w MCK w Stopnicy

Dodał: Patryk Data: 2022-05-09 08:42:39 (czytane: 169)

Wernisaż prac malarskich uczestniczek zajęć rysunku i malarstwa, w MCK w Stopnicy. Zajęcia odbywały się od października 2021r. do 30.04.2022r.

Zajęcia prowadziła Pani Anna Stoksik - Markuszewska magister sztuki, malarka, rzeźbiarka, absolwentka ASP we Wrocławiu. Główny nacisk podczas zajęć, Pani Anna kładła na ukształtowanie u uczestniczek, umiejętności właściwego utrzymania proporcji, co stanowi obok perspektywy, najważniejszy filar rysunku. Grupa kursantek liczyła 8 osób, w wieku od 9 do 15 lat. Dziewczęta wykonywały prace różnymi technikami: malarstwo akrylowe, pastele olejne, grafika-druk wypukły, rysunki ołówkiem-martwa natura. Prace, które nasze młode malarki stworzyły, pokazują, że podeszły do nauki bardzo poważnie. W ich pracach widać cierpliwość, dokładność, zapał, bez których nie ukończyłby kursu-bardzo trudnego. Pani Anna wymagała bardzo dużo. Przede wszystkim poważnego traktowania pracy. A dziewczęta doskonale tym wymaganiom sprostały, co widać w ich pracach. Gratulujemy.

Prace będzie można oglądać w MCK w Stopnicy do 23.05.2022r. Zapraszamy.

Zdjęć w galerii: 45
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koło Grodzkie PTTK im. Adama Bienia w odwiedzinach na Zamku Królewskim

W dniu 07.05.22 r., odwiedzili bardzo mili goście. Byli to wspaniali, aktywni, czerpiący radość z życia ludzie, zrzeszeni w Kole...