Wiadomości - Aktualności

Wernisaż prac "Wibracje Kolorów" Małgorzaty Nega

Dodał: Patryk Data: 2022-05-30 23:50:24 (czytane: 605)

28.05..2022r. Wernisaż malarstwa Małgorzaty Nega - malarki bardzo utalentowanej -rodowitej Stopniczanki i Doriana Alana Nega -młodego, początkującego artysty, który po raz pierwszy pokazał swoje prace, w naszym zamku.
Pani Małgorzata po raz drugi wystawiła swoje prace u nas. Temat dzisiejszego wernisażu to "Wibracje kolorów", bo jej obrazy to moc kolorów, faktur, różnorodnych tematów.
Natomiast obrazy Doriana ,to zupełnie inna sztuka -nowoczesna, tajemnicza, ekspresyjna -taka jak Dorian.
Każdy z obrazów Pani Małgorzaty i Doriana, opowiada jakąś historię. Dzisiaj można było je usłyszeć z ust artystów. Obrazy są piękne. Koniecznie trzeba je zobaczyć na żywo. Będzie można je podziwiać w MCK w Stopnicy tylko do 31 maja. Proszę się śpieszyć.
Dopełnieniem wernisażu był koncert młodzieżowej grupy rockowej , która już drugi raz zagrała na naszej scenie, o nazwie trochę kontrowersyjnej, a może wcale nie - mianowicie "Sex w czasie wojny", którą tworzą Dorian Nega, Karol Głowania, Jakub Szymański. Grupa zagrała wspaniały, żywiołowy koncert, który zachwycił wszystkich obecnych. Nad oprawą techniczną koncertu i oświetleniem całego wydarzenia czuwali młodzi technicy: Jan Kowalik i Maksymilian Mrozek - przyjaciele muzyków.
Swoją obecnością zaszczycił nas wiceburmistrz MiG Stopnica Pan Mirosław Rajtar, który skierował w stronę artystów wiele miłych słów, pełnych podziwu dla ich talentu.

Zdjęć w galerii: 15
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na lodowisko sezon 2023

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą zacierać już ręce. To już siódmy sezon ! Miejsko-Gminne Centrum Kultury w dniu 14 stycznia 2023 roku...