Wiadomości - Aktualności

Wieczór Wigilijny w MCK - Galeria Zdjęć

Dodał: Patryk Data: 2018-12-19 10:39:15 (czytane: 1795)

16 grudnia 2018 roku, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbył się Wieczór wigilijny. W uroczystości wzięli udział księża, przedstawiciele władz oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Stopnica.

Po powitaniu gości, życzenia świąteczne i noworoczne złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Pan Ryszard Zych, dyrektorzy MCK i MGBP. Uroczystość uświetniły występy Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Stopnickie słowiki" pod kierunkiem Pani Anity Brudek, Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi, Chóru "Cantores Stopnicensis" pod kierunkiem ks. Sylwestra Durlika, Zespołu Folklorystycznego "Stopniczanki" pod kierunkiem Pana Mariusza Maligi, Państwa Ewy i Mariusza Maliga.  Po koncercie ks. Janusz Rydzek proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Stopnicy wygłosił Słowo Boże, a potem wszyscy połamali się opłatkiem. Następnie wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. W przygotowanie tegorocznej uroczystości włączyli się Klub Seniora "Królewska Oaza", Stowarzyszenie "Stopniczanki", Koła gospodyń z Falęcina Starego i Szczytnik, Panie Helena Koziarska, Eleonora Bąk, Panowie Tomasz Manierak i Tomasz Chmielarski, pracownicy MCK w Stopnicy.

Wieczór jak co roku upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w ten wieczór zechcieli odwiedzić zamek i udzielili pomocy w jego zorganizowaniu.

Zdjęć w galerii: 12

Zobacz także

I tydzień zajęć wakacyjnych

Dodane: 2021-07-09 12:52 - czytane (909)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

W dniu 16 grudnia 2018 roku Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza na otwarcie lodowiska. Do dyspozycji korzystających...