Wiadomości - Aktualności

XVII Międzygminne Biegi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica - Fotorelacja

Dodał: Patryk Data: 2021-09-28 10:28:27 (czytane: 1765)

26.09.2021 roku, w Stopnicy, na obiektach sportowych, odbył się XVII Międzygminny Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica.

To coroczna impreza sportowa, którą organizujemy w naszej Gminie, a którą patronatem obejmuje zawsze Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych. Organizatorami tegorocznego biegu byli: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stopnicy.

Jak co roku, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało bardzo dużo osób – dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Stopnica i sąsiednich Gmin, z czego bardzo się cieszymy. Bieg odbywał się w XXI kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków, aż po grupę OPEN. W tym roku, w biegu wzięło udział ponad 160 osób. Wszyscy zawodnicy szczęśliwie ukończyli bieg. Tegoroczne wydarzenie zabezpieczała służba medyczna z Firmy Medi-Poż Rafał Piwowarski z Buska-Zdroju. Ratownicy medyczni czuwali nad bezpieczeństwem zawodników, a na koniec przeprowadzili szkolenie na temat „Jak bezpiecznie i odważnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak zachowywać wszelkie środki ostrożności podczas uprawiania sportu, szczególnie w czasach pandemii wywołanej wirusem COVID-19”. To bardzo ważne i potrzebne informacje.
W organizacji i zabezpieczeniu biegu, w tym roku pomagali nam też strażacy z Zastępu OSP w Stopnicy. Strażacy czuwali nad bezpieczeństwem zawodników, a na koniec wszyscy mogli obejrzeć wyposażenie wozów strażackich, posłuchać o specyfice pracy strażaków i podziwiać świetny pokaz fontanny wodnej. Było super!

Po zakończeniu biegu, zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica Pana Ryszarda Zycha, Pań Dyrektorek ZSP i MCK w Stopnicy: Aleksandry Salomon, Renaty Cesarz, Wioletty Ciećko pamiątkowe puchary i dyplomy. Po ceremonii nagradzania zwycięzców, każdy uczestnik biegu, wziął udział w loterii nagród. Nasi „szczęściarze” z uśmiechem na ustach odbierali upominki z rąk Pana Burmistrza. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali owoce, słodycze i wodę dla wzmocnienia organizmu, wyczerpanego dużym wysiłkiem włożonym   w pokonanie wyznaczonej trasy.

Nad poprawnym przebiegiem biegu czuwali nauczyciele z ZSP w Stopnicy w osobach: Pań Marty Kania, Grażyny Żyglickiej - Paradziej, Wioletty Malec, Beaty Opałka i koordynatora biegu Pana Mariusza Sztorca. Tegoroczny XVII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica wpisał się w organizację XIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla  Wszystkich i XXVII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2021, pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Andrzeja Bętkowskiego.

Wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji tegorocznego biegu w Stopnicy serdecznie dziękujemy za pomoc. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczestnikom biegu, za determinację, odwagę i chęć udziału w wydarzeniu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza MiG Stopnica za objęcie patronatem naszego wydarzenia i obecność.

Zdjęć w galerii: 103

Zobacz także

Wystwawa prac artystycznych Emilii Sękiewicz

Dodane: 2024-06-20 14:11 - czytane (14)

TAGI:


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na lodowisko sezon 2023/2024

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą zacierać już ręce. To już ósmy sezon ! Miejsko-Gminne Centrum Kultury w dniu 9 grudnia 2023 roku...