Wiadomości - Aktualności

"Balladyna"- Juliusza Słowackiego- Akt I - słuchowisko

Dodał: Patryk Data: 2020-09-04 08:18:07 (czytane: 651)

5 września 2020 roku, cała Polska bierze udział w Akcji Narodowego Czytania, w której co roku uczestniczy Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy. W tym roku czytamy "Balladynę" J. Słowackiego. Nagraliśmy dla Państwa słuchowisko, w oparciu o wskazany tekst. Do nagrania słuchowiska zaprosiłam wiele osób, które z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem, to zaproszenie przyjęły.

Zatem serdecznie dziękuję:


Panu Krzysztofowi Tułakowi- Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Stopnicy, który udzielił głosu - Skierce. Panu Józefowi Podsiadło - Sekretarzowi Gminy Stopnica, który udzielił głosu - Chochlikowi.                 Panu Mirosławowi Rajtarowi - zastępcy Burmistrza MiG Stopnica - który udzielił głosu - Grabcowi. Pani Barbarze Judasz- mieszkance gminy, która udzieliła głosu - Wdowie. Pani Justynie Handzlik nauczycielce z ZSP w Stopnicy, która udzieliła głosu- Balladynie. Pracownikom MCK w Stopnicy: Pani Ewie Malidze - która udzieliła głosu- Alinie. Panu Damianowi Brońskiemu, który udzielił głosu- Filonowi. Panu Tomaszowi Chmielarskiemu, który udzielił głosu- Słudze. Panu Patrykowi Lasocie, który udzielił głosu- Pustelnikowi. Panu Mariuszowi Malidze, który udzielił głosu- Kirkorowi i zrealizował nagranie. Głosu - Goplanie udzieliła Wioletta Ciećko.

Szanowni Państwo. Wasz udział w nagraniu słuchowiska, jest dla mnie ogromnie ważny. Wspólnie pokazaliśmy, po raz kolejny, że propagowanie czytelnictwa, a szczególnie rodzimej literatury, to przyjemność, której efektem końcowym jest wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości i ukazanie piękna języka polskiego.

Z wyrazami szacunku
Wioletta Ciećko- Dyrektor MCK w Stopnicy.

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na odległość

DO ODWOŁANIA NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE SĄ UDZIELANE ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ...