Wiadomości - Aktualności

Akcja pn. „Zbieramy plastikowe nakrętki w Gminie Stopnica”

Dodał: Patryk Data: 2020-11-27 14:00:20 (czytane: 390)

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy w lipcu 2020 roku, wspólnie z Fundacją Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, zaprosiło mieszkańców Gminy Stopnica do udziału w akcji pn. „Zbieramy plastikowe nakrętki”.

Celem akcji było zbieranie plastikowych nakrętek, które pozwalają na pozyskanie funduszy, na bieżące funkcjonowanie i niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym z województwa świętokrzyskiego. Akcja miała również na celu promowanie ekologicznego stylu życia i postaw prospołecznych wśród mieszkańców Gminy Stopnica. Do akcji przystąpiły miejscowości Prusy, w której koordynatorką była Pani Sylwia Zabłotna i Nowa Wieś, w której koordynatorką była Pani Katarzyna Borto. 20 listopada 2020 roku, odebraliśmy nakrętki z miejscowości i okazało się, że mieszkańcy Prus uzbierali 80 kg. nakrętek, a mieszkańcy Nowej Wsi uzbierali 105 kg. nakrętek. Z relacji koordynatorek, dowiedzieliśmy się, że głównymi zaangażowanymi w akcję były dzieci z miejscowości, które dzielnie wspierały ich rodziny. Za udział w akcji mieszkańcy w/w miejscowości otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy podziękowania, a dzieci słodycze. Podziękowania dla wszystkich, którzy angażowali się w akcję, przekazał Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych. Pan Burmistrz chwaląc działania, szczególnie młodych mieszkańców Prus i Nowej Wsi, zaapelował jednocześnie do całej społeczności Gminy, żeby pamiętała, że to na jakiej planecie będą żyć przyszłe pokolenia i czy będą ludźmi wrażliwymi na potrzeby innych, zależy od nas żyjących tu i teraz.

 

Bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania i zapraszamy do udziału w przyszłych  przedsięwzięciach, które będziemy inicjować.

DSC_0131.JPG

DSC_0137.JPG 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na odległość

DO ODWOŁANIA NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE SĄ UDZIELANE ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ...