Wiadomości - Aktualności
Fotorelacja z obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Stopnicy
Dodał: Patryk Data: 2026-05-04 20:46:14 (czytane: 190)
3 maja 2026 roku w Stopnicy odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, organizacji oraz poczty sztandarowe.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Podczas wydarzenia odśpiewano hymn narodowy, wygłoszono okolicznościowe przemówienie, a delegacje złożyły kwiaty. Uroczystość uświetnił również program artystyczny.
Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie tego ważnego dla Polski święta oraz za obecność i zaangażowanie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
