Wiadomości - Aktualności

Konkurs Wielkanocny "Ale Pisanka"

Dodał: Patryk Data: 2021-03-29 07:22:56 (czytane: 278)

4 lutego 2021 roku, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprosiło mieszkańców Gminy Stopnica do udziału w Konkursie Wielkanocnym "Ale Pisanka ".

Chęć udziału zadeklarowały  Zespoły z miejscowości: Czyżów,  Dziesławice, Klępie Dolne, Konary, Kuchary, Szczytniki,  Wolica.
22 marca do MCK w Stopnicy zostały przywiezione PISANKI - niezwykle dzieła, które stworzyły Panie z Kół Gospodyń razem ze  swoimi rodzinami. Prace są piękne. Każda misternie wykonana. Każda bardzo pracochłonna. Każda kolorowa i wesoła. Zespołom, które wykonały PISANKI należy się podziw za pomysł, zaangażowanie i cierpliwość. Wiem, że czas spędzony przy tworzeniu pisanki pozwolił Paniom oderwać się od problemów codzienności, których nam teraz nie brakuje.
24 marca Komisja Konkursowa w składzie: Pani Justyna Błaszczyk- Dyrektor Domu Kultury w Solcu Zdroju, Pani Mariola Lotko-Dyrektor Domu Kultury w Nowym Korczynie,  Pani Ewa Satora - Dyrektor LGD "Królewskie Ponidze ", Pani Ewa Tarczyńska - pedagog, animator kultury z Buska-Zdroju i Pan Józef Podsiadło-Sekretarz Miasta i Gminy Stopnica dokonali oceny prac. Zadanie było trudne. Wszyscy twierdzili, że tak pięknych prac dawno nie oglądali. Najchętniej każdej przyznaliby pierwsze miejsce. Niestety regulamin konkursu, który zaakceptowały wszystkie zespoły zgłaszające się do udziału, ma swoje wytyczne, których Komisja musiała przestrzegać. W wyniku oceny Komisji Konkursowej Nagrodę Główną przyznano pracy wykonanej przez Zespół z miejscowości Szczytniki.
26 marca Dyrektor MCK w Stopnicy wręczyła wszystkim Zespołom pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki.
Szanowne Panie. Serdecznie dziękujęmy za udział w konkursie. Wiemy, że lubicie spędzać że sobą czas, wspólne pracując nad różnymi projektami. I niech tak zostanie. Głównym celem tego konkursu było to, żebyście dobrze się bawiły, zapomniały choć na chwilę o kłopotach i kolejny raz pokazały Wasze zdolności mieszkańcom całej naszej gminy.
Prace konkursowe będzie można oglądać w MCK w Stopnicy do końca maja 2021 roku. Zapraszamy po 9 kwietnia - naprawdę warto zobaczyć je na żywo.

Zdjęć w galerii: 19
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na odległość

DO ODWOŁANIA NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE SĄ UDZIELANE ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ...