Wiadomości - Aktualności

Dożynki Gminne w Stopnicy - Fotorelacja

Dodał: Patryk Data: 2021-08-23 19:38:23 (czytane: 788)

22 sierpnia 2021 roku odbyły się Dożynki Gminne w Stopnicy.

O godzinie 11.30 z dziedzińca zamkowego wyruszył barwny korowód dożynkowy.  O godzinie 12.00, w kościele pw. Św. App. Piotra i Pawła w Stopnicy ksiądz Proboszcz Janusz Rydzek odprawił uroczystą mszę świętą dożynkową i poświęcił przyniesione chleby oraz wieńce.
Po mszy i dzieleniu się chlebem, korowód wrócił na plac przy scenie plenerowej, gdzie odbyły się dalsze obrzędy dożynkowe.  Burmistrz Miasta i Gminy Pan Ryszard Zych oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stopnicy Pan Krzysztof Tułak powitali uczestników Dożynek Gminnych, złożyli życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w pracy rolnikom i całej lokalnej społeczności gminnej. Potem nastąpiło przekazanie Bochna Chleba i bukietu żniwnego gospodarzom Gminy przez Starostów Dożynek, Panią Danutę Szczepanik i Pana Grzegorza Pruskiego, a potem nastąpiło dzielenie się chlebem ze wszystkimi uczestnikami uroczystości. Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych, odbył się również konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Stopnica w roku 2021”. Nagrodę główną otrzymał wieniec uwity przez KGW w Klępiu Dolnym.
Szanowni Państwo.
Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stopnicy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy serdecznie dziękuje za udział i pomoc w zorganizowaniu Dożynek Gminnych  w Stopnicy: Starostom Dożynek, Zastępom OSP z: Czyżowa, Smogorzowa, Stopnicy, Suchowoli, delegacjom z chlebem i bukietami żniwnymi z miejscowości: Białoborze, Bosowice, Czyżów, Dziesławice, Falęcin Stary, Falęcin Nowy, Jastrzębiec, Klępie Dolne, Klępie Górne, Konary, Kuchary, Mietel, Skrobaczów, Smogorzów, Stopnica, Suchowola, Żerniki Dolne, delegacjom z wieńcami dożynkowymi z miejscowości: Dziesławice, Klępie Dolne, Mietel, Strzałków, Szczytniki. Za oprawę muzyczną korowodu dożynkowego dziękujemy Panu Kamilowi Knyś i pozostałym muzykom.

Za zapewnienie bezpieczeństwa podczas Dożynek Gminnych dziękujemy Pani Kamili Zbertek-Guczał Komendant Komisariatu Policji w Stopnicy i wszystkim zaangażowanym pracownikom Komisariatu, OSP w Smogorzowie, Firmie Medi-Poż Rafał Piwowarski z Buska-Zdroju.

Ponadto podczas Dożynek Gminnych, mieszkańcy Gminy mieli możliwość zaszczepienia się przeciw wirusowi COVID-19, w punkcie szczepień, zorganizowanym w budynku zamku. Ze stoiskami informacyjnymi gościli u nas: WKU z Buska-Zdroju, KRUS z Buska-Zdroju, Oddział Poczty z Solca-Zdroju. Regionalnymi smakołykami częstowało KGW ze Strzałkowa. 
wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zdjęć w galerii: 94
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sezon letni 2022 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej...