Wiadomości - Aktualności

Dzień Dziecka w Stopnicy - Fotorelacja

Dodał: Patryk Data: 2023-06-04 17:07:27 (czytane: 346)

Dzień Dziecka w Stopnicy - 2 czerwca 2023 roku.

W dniu dzisiejszym, dzieci i młodzież z Gminy Stopnica, skorzystały z wielu atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, Rada Miejska Stopnicy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stopnicy.
Na początku dzieci i młodzież przywitał  Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, który życzył im radości i szczęścia, w każdym dniu życia oraz fajnej zabawy w dniu dzisiejszym. Następnie dzieci obejrzały pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły, pod kierunkiem Pana Mariusza Sztorca.
Panie z Kół Gospodyń: "Zamkowianki Stopnickie " ze Stopnicy, "Dzikie Baby " z Falęcina Starego, "Super Babki Dziesławianki " z Dziesławic, Pani Dorota Kosałka (Sklep Cuda i Cudeńka) częstowały goframi z domową konfiturą i popkornem oraz obdarowywały kolorowymi balonikami, ku wielkiej uciesze dzieci. Dzieci malowały też kolorowe obrazy, układały klocki, bawiły się bańkami mydlanymi, słuchaly wesołej muzyki. Te atrakcje przygotowali dla nich Panie: Anna Ratusznik, Agnieszka Wróbel, Katarzyna Lach, Panowie: Patryk Lasota, Damian Bronski, Leszek Kulpiński z MCK w Stopnicy. Jedną z atrakcji dzisiejszego dnia był pokaz i prelekcja pt. " Podróż w Kosmos", którą przygotował i poprowadził Pan Mariusz Świętnicki - astrofotograf, miłośnik astronomii. Kolejną atrakcją były barwne dmuchańce, z których, z radością korzystały dzieci. Dmuchane budowle zapewnił nam Pan Łukasz Zwolski z Buska-Zdroju. Na koniec dzieci i młodzież podziwiali skoki spadochronowe, w wykonaniu spadochroniarzy ze Związku Polskich Spadochroniarzy - Oddział w Kielcach, w osobach: Pani Kamila Walczak, Panowie Piotr Kijewski, Artur Boszczyk. Samolot pilotował Pan Marek Kaleta, a całą akcję nadzorował Prezes Pan Dariusz Szczepanik.
Nad bezpieczeństwem uczestników dzisiejszego wydarzenia czuwał Dzielnicowy Pan Piotr Lasak z Komisariatu Policji w Stopnicy, za co bardzo dziękuję Jemu i Pani Kamili Zbertek-Guczał Komendantowi Komisariatu  Policji w Stopnicy .
Dziękuję Dyrekcji Pani Leokadii Ziętarskiej i nauczycielom ZSP w Stopnicy za współorganizację wydarzenia.
Mam nadzieję, że dzieci i młodzieży będą miały mile wspomnienia z dzisiejszego dnia.

Dzisiejsze wydarzenie zostało zrealizowane dzięki dotacji, jaką MCK w Stopnicy otrzymało z Gminy Stopnica.

Zdjęć w galerii: 103
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sezon letni 2023 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej...