Wiadomości - Aktualności

Spotkanie wigilijne w Szczytnikach

Dodał: Patryk Data: 2021-12-13 12:07:32 (czytane: 270)

Spotkanie-wiejska Wigilia w Szczytnikach - 12.12.2021 roku.

Ten piękny wieczór rozpoczęliśmy od wspólnego ubierania choinki -tej w sali i tej na zewnątrz. Każdy gość przyniósł że sobą bombkę i inne ozdoby, aby nasze szczytnickie choinki lśniły tysiącem barw. Życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 roku złożył licznie zgromadzonym mieszkańcom Szczytnik Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, który zaszczycił nas swoją obecnością. Życzenia bożonarodzeniowe w imieniu własnym, sołtysa wsi i KGW Szczytniszczanki, złożyła Radna Rady Miejskiej Pani Krystyna Walasek.
Suto zastawiony stół wigilijny , to zasługa Pań z KGW Szczytniszczanki i gości, którzy przybywając na spotkanie opłatkowe, przynieśli ze sobą "gościniec" zgodnie ze staropolskim zwyczajem. Nasze spotkanie opłatkowe uświetnił program artystyczny, w wykonaniu Kacpra Szafrańca, Bartosza Treli i Pani Krystyny Walasek. Wszyscy podzieliliśmy się symbolicznie opłatkiem. Każdy, każdemu składał tylko dobre życzenia. To był wyjątkowy wieczór. Bardzo rodzinny, bo spotkała się niemal cała lokalna społeczność. Jak powiedziała Pani Elżbieta Kordos mieszkanka naszej wsi- warto było tutaj być. Takie spotkania są potrzebne, szczególnie w tych trudnych czasach, bo integrują ludzi.

Zdjęć w galerii: 5
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy ponownie w następnym sezonie zimowym

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne osprzęt lodowiska nie będzie mógł utrzymywać tafli lodu w odpowiednim stanie technicznym....