Wiadomości - Aktualności

Zawody Wędkarskie w Stopnicy - Fotorelacja

Dodał: Patryk Data: 2023-09-15 13:25:33 (czytane: 358)

10 września 2023 roku -akwen wodny przy basenie w Stopnicy- Zawody Wędkarskie Amatorów II edycja.

Zorganizowane przez MCK w Stopnicy. W tym roku mieliśmy dwie kategorie wiekowe: dorośli oraz dzieci i młodzież szkolna. Bardzo się cieszymy, że rośnie młode pokolenie wędkarzy i miłośników tej dyscypliny sportowej ,w naszej Gminie. Dzisiaj odbyło się kolejne, wspaniałe, rodzinne wydarzenie - dzieci kibicowały rodzicom, a rodzice dzieciom. Było super.  Nad bezpieczeństwem młodszej grupy czuwał ratownik Pan Karol Koronowski, któremu bardzo dziękujemy za pomoc. Nadzór nad prawidłowością przebiegu zawodów pełnił Pan Mariusz Sztorc.
O godzinie 5.00, kiedy jeszcze Stopnica pogrążona byla w ciemności i porannej mgle, nasi zawodnicy- wędkarki i wędkarze( 15 osób) rozpoczęli rywalizację. Po godzinie 9.00 rozpoczęłyśmy liczenie, ważenie i mierzenie złowionych ryb, które oczywiście potem wróciły do wody. W wyniku pomiarów wyłonili się zwycięzcy, ale każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, laureaci 3 pierwszych miejsc puchary. Dekoracji zawodników dokonal Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Pan Ryszard Zych, który wyraził swoje zadowolenie i podziw dla zawodniczek i zawodników oraz ich pasji. I tak: w kategorii - ilość złowionych ryb ogółem- zwyciężył zawodnik, który złowił 50 sztuk, w kategorii- najdłuższa złowiona ryba, wygrał zawodnik, który złowił okaz o długości 30 cm. a w kategorii waga ogółem złowionych ryb, wygrał zawodnik, który złowił 4.20 kg. ryb.
Około godziny 10.00 rywalizację rozpoczęła grupa młodsza. Było ich 12 osób.  Zawody przebiegały w ciszy, skupieniu i spokoju, do chwili kiedy jeden z zawodników zaczął zmagać się z wyławianiem ogromnego karpia. Siłowanie się z rybą trwało około 15 minut. Ręce bolały, ale udało się! Żyłka się nie zerwała. Piękny okaz przyniósł zawodnikowi zasłużone zwycięstwo. W tej kategorii udział wzięli: Krzysztof Baran, Patryk Wrześniak, Hubert Sobczak, Cyprian Płaneta, Bartosz Grembosz, Wojciech Mius, Nikodem Marzec(to on złowił Wielkiego karpia), Daniel Kwiecień, Bartosz Ostrowski, Tadeusz Wójcik, Filip Nasieniak, Bartosz Jaskólski. I tak: w kategorii ilość złowionych ryb, zwyciężył zawodnik, który złowił 27 sztuk, w kategorii waga ogółem złowionych ryb, wygrał zawodnik, który złowił 4.00 kg. ryb, a w kategorii najdłuższa złowiona ryba, zwyciężył zawodnik, który złowił okaz o długości 58 cm. Mnosto emocji. Wydarzenie wspaniałe. Zawodniczki i zawodnicy wspaniali. Swoje uznanie dla młodych wędkarzy wyraził Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, który wręczał im nagrody.
Nagrody w konkursie zostały zakupione z dotacji Gminy. ZADANIE GPPI RPA.
Bardzo dziękujemy wszystkim wędkarzom  za obecność. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne zawody wędkarskie, które odbędą się w przyszłym roku.